G Suite Enterprise

G Suite Enterprise

Görünürlüğü ve kontrolü, şirketinizin hassas varlıklarını korumak için çok önemlidir ve günümüz dünyasında zihin üstünde olmalı. G Suite ortamının güvenliğini artırmak için çalışan Google, daha güçlü seviyelerde güvenlik denetimi ve içgörüye sahip müşterileri hedef alan, G Suite'in en yeni sınıfını ilan etti.

G Suite Enterprise Edition olarak adlandırılan , aşağıdaki gibi kontrollere erişebileceksiniz :

  • Güvenlik anahtarının uygulandığı yöneticiler için daha güçlü erişim kontrolü
  • Google Drive için DLP (Data Loss Prevention), Gmail için DLP ve Gmail için S / MIME ile daha fazla veri kontrolü.
  • BigQuery'yi Gmail ile bağlayarak daha fazla analiz ve bakış açısı

Bu yeni özelliklerin bazılarının ne anlama geldiğini ve G Suite Enterprise Edition'a geçiş yaparak size nasıl yarayabileceğini daha ayrıntılı bir şekilde inceleyelim :

Erişimi Yönetin

Güvenlik Anahtarı İcra Etme , 2 aşamalı doğrulama sisteminden bir adım daha ileri seviyede güvenlik sağlama ve geliştirme aşamasında 2011 yılından beri başarılı olmuştur. Daha sonra, USB veya Bluetooth / USB üzerinden takılı olan Güvenlik Anahtarlarını kullanıma sundular. Cihazınızdaki NFC bağlantıları.

Bunun arkasındaki mantık basitti; Yöneticilere bir kullanıcıya özel olarak bağlı olan anahtarları dağıtma olanağı vermek, kimlik avı saldırılarına karşı standart 2 adımlı doğrulama yöntemlerinden çok daha az eğilimli olur. Bu da, veri kaybı veya hassas bilgi / Fikri Mülkiyet'in yanlış ellere girme şansını önemli ölçüde azaltır.

Google, belirli bir cihazda kullanılmak üzere Güvenlik Anahtarlarını zorlama yeteneğini ekleyerek yöneticiler için bu denetim düzeyini genişletti ve erişimi diğer tüm kaynaklara göre kısıtlayabilir. Bunlara ek olarak; Yöneticiler artık Güvenlik Anahtarlarının dağıtımını yönetebilir ve kullanım raporlarını gösterge tablasından görüntüleyebilir.

Verilerin Paylaşımında Daha Fazla Denetim

Veri Kaybı Önleme artık Google Drive için etkin. Google, 2015 yılında OCR Image Scan Tanıma, gelişmiş özelleştirme ve kurulumu kolay kurallarla Gmail için DLP'yi ilk kez piyasaya sundu. Google, var olan işlevselliği Drive'a genişlettiğini resmen bildirdi. Şimdi, yöneticilerin hassas verileri güvence altına alması, hangi içeriğin saklanabileceğini kontrol etmesi ve kullanıcıların yanlışlıkla gizli bilgileri dış taraflarla paylaşmasını engellemek daha kolay. G Suite'in DLP koruması, yöneticilerin kolayca politikaları uygulayabilecekleri ve verilerin nasıl paylaşılacağını kontrol edebilmeleri için kolay yapılandırılabilen kurallar ve OCR tanımlarını resimlerde saklanan standart DLP'nin ötesine taşıyor.

Sistem, hassas verileri kolaylıkla algılayabilir ve yöneticileri uyarmak veya paylaşımı önlemek için kurallar uygular. Örneğin; Sosyal güvenlik ve kredi kartı numaraları gibi en yaygın senaryoları korumak için önceden yapılandırılmış kurallar oluşturmak kolaydır. Algoritmalar, Google'ın OCR teknolojisine sahip görüntülere de uygulanır; bu sayede, hassas bilgilerin yanlışlıkla gönderilmesini önlemek için gereken güvenliği sağlar.

Güvenlik uzmanları için şifreleme de akılda tutulur ve bu nedenle Gmail için S / MIME gemide getiriliyor . Artık kendi sertifikalarınızı S / MIME şifrelemesi için getirme seçeneğine sahipsiniz. Yöneticiler kullanımını zorlayabilir ve belirli kurumsal ihtiyaçlarına göre DLP kuralları oluşturabilir.

Davranışı ve Faaliyeti Anlama

Gmail Günlüğü şimdi , yöneticilerin, sorunları teşhis etmeye yardımcı olması veya kullanıcı etkinliği ile ilgili yeni bilgiler sunmasının kilidini açmak için değerli bilgilerin kilidini açmasına yardımcı olan BigQuery Entegrasyonunu desteklemektedir . Önceden yapılandırılmış entegrasyon, yöneticilerin karmaşık, yüksek işleyen sorguları çalıştırmalarını, verilerini analiz etmelerini ve özel gösterge tablolarını oluşturmalarını sağlar:

G-Suite Enterprise, yerleşik Google Apps Kasası teklifine ek olarak, artık diğer çözümleri kullanmayı tercih ederseniz, üçüncü taraf SMTP E-posta arşivleme çözümlerini de desteklemektedir. Şimdi, üçüncü taraf entegrasyonlarıyla, G Suite Enterprise ile istediğiniz çözümü adapte etmeyi kolaylaştırıyorlar.

G Suite Enterprise'a Yükseltme Gerekiyor mu?

Çoğu şirket için, ayda 10 ABD doları / ayda G Suite Business yeterli güvenlik, gizlilik ve veri denetimi sağlayacaktır. Bununla birlikte, daha ayrıntılı ve güvenli bir ortam arıyorsanız ve DLP Çözümleri, gelişmiş güvenlik kontrolleri, gelişmiş raporlama ve genişletilmiş entegrasyon seçeneklerine ihtiyaç duyarsanız, G Suite Enterprise sağlam bir yatırımdır ve 300 $ / kullanıcı / yıl fiyat noktası, İşinize cazip bir değer katabilirsiniz.

İster mevcut bir Google müşterisiyseniz ve G Suite Enterprise'a geçiş yapma seçenekleriniz hakkında konuşmak istiyorsanız veya Google Cloud'la elde edebileceğiniz diğer avantajlar hakkında daha fazla bilgi arayan yeni bir müşteriyseniz, Bize Ulaşın .

Bilgi almak istermisiniz ?

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi veya fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Ortak Teknoloji

2007 yılından bugüne kesintisiz hizmet.

Partnerlik
  • Google Partner
  • Tanaza Partner
  • Microsoft Partner
  • Restopos Partner
Bizi takip edin