Restopos ve Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz Entegrasyonu

Restopos ve Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz Entegrasyonu

Gelir İdaresi Başkanlığının 06.Mart.2018 (dün) tarihli yayınladığı duyuru ile satışlarını bilgisayar vb. donanımlar üzerinden yapan mükelleflerin yaptıkları satışları 01.Nisan.2018 tarihinden itibaren yeni nesil ÖKC ile bağlantılı kullanmaları zorunluluğunu duyurmuştur, İlgili duyuru aşağıdadır. 

PERAKENDE MAL VE HİZMET SATIŞLARINDA KULLANILAN SATIŞ UYGULAMA YAZILIMLARI, SİPARİŞ VE HARİCİ SİSTEMLERİN ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZLARLA BAĞLANTILI OLARAK KULLANILMASI ZORUNLULUĞU HAKKINDA DUYURU

06.03.2018 

Bilindiği üzere; 30.09.2017 tarih ve 30196 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 483 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin “Harici donanım ve yazılımların ÖKC’lerle bağlantılı çalışma esasları” başlıklı 8 inci maddesine göre;  perakende mal ve hizmet satışlarının gerçekleştirilmesinde yararlanılan satış uygulama yazılımları ile bunların üzerinde çalıştığı bilgisayar vb. donanımların (sipariş alma işlemlerinde kullanılan mobil el terminalleri ile sipariş bilgilerini gösteren ve mali geçerliği olmayan fiş veya belgeler üreten cihazlar dahil) eski nesil ve yeni nesil ÖKC’lerle 01.04.2018 tarihinden itibaren bağlantılı şekilde ( satış uygulama yazılımları veya harici donanımlar kullanılarak gerçekleştirilen her bir satış veya sipariş işleminin ÖKC’de mali değeri olan fişe dönüşmesini temin edecek şekilde) kullanılması zorunluluğu bulunmaktadır.   

Bu zorunluluğun yerine getirilmesi için, perakende mal ve hizmet satışlarında harici satış yazılım veya donanımlarını kullanan mükelleflerin bu yazılım ve donanım sistemlerinin ÖKC’lerle bağlantılı bir şekilde çalışmasını temin etmek için ilgili yazılım ve ÖKC firmalarını yetkili servislerine başvurması ve gerekli entegrasyon süreçlerinin ÖKC yetkili servisleri tarafından 01.04.2018 tarihinden önce gerçekleştirmiş olması gerekmektedir.

Duyurulur.

 

Buna istinaden yapılacak çalışma şu şekildedir.

  • Öncelikle RESTOPOS ile uyumlu EFT Pos Yazarkasalar tedarik edilecek.
  • Sonrasında RESTOPOS yazarkasa entegrasyon modülü sistemlere yüklenecek.
  • Son olarak ta yıllık kullanım bedelleri yatırılarak sistem devreye alınacaktır.

 

Maliye Bakanlığı onaylı yazılım firması olan RESTOPOS, piyasada bu kanuna uyumlu tüm cihazlarla entegrasyon çalışmalarını tamamlamış ve kullanıma sunmuştur. Diğer firmaların bu süreç içerisindeki onayları tamamlandığında RESTOPOS firması da entegrasyonlarını hızlı bir şekilde tamamlayacak ve müşterilerin kullanımına sunacaktır. 

RESTOPOS yazılım ekibi, güncel teknolojilerin geliştirilmesi haricinde de güncel mevzuata uygun yazılım geliştirme işlemlerini de hızlı ve efektif bir şekilde yapmaktadır. 

Şuanda güncel olarak entegrasyonu tamamlanmış ve RESTOPOS yazılm platformu ile kullanıma hazır ÖKC cihazları listesi aşağıdaki gibidir : 

Bilgi almak istermisiniz ?

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi veya fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Ortak Teknoloji

2007 yılından bugüne kesintisiz hizmet.

Partnerlik
  • Google Partner
  • Tanaza Partner
  • Microsoft Partner
  • Restopos Partner
Bizi takip edin