Periyodik Bakım ve Destek

Periyodik Bakım ve Destek

Bakım teknolojik bir ürünün ve/veya sistemin sürekliliği ve uzun ömürlü olması açısından çok önemli bir unsurdur. Bu nedenler özellikle kurumsal firmalar periyodik bakımlarını aksatmadan yapmakta veya dış kaynaklar ile yaptıkları anlaşmalar ile yaptırmaktadırlar. Sunuculardan, bilgisayarlara, laptoplardan, kesintisiz güç kaynaklarına kadar aklınıza gelebilecek birçok sistem ve ekipmanlarının ihtiyaca göre üç, altı ve on iki aylık periyotlarda bakıma ihtiyacı vardır. Bir çok işveren için bakım maliyetleri gereksiz olarak görünse de, bakımsız sistemlerin arızalandığı durumlarda meydana getirdiği iş kaybı ve maddi hasar yapılacak olan bakım anlaşmalarından çok daha pahalı olabileceği gibi ön görülemez bir masraf haline gelecektir.

Arızalanan sistemlere, özellikle bilgi, iletişim ve güvenlik hizmeti sağlayan sistemlere, çok hızlı bir şekilde yerinde servis verilmesi iş kesintisini en aza indirmek ve güvenlik unsurlarının sürekliliğini sağlayabilmek için önem arz etmektedir. Bu nedenle kurumlar destek anlaşmalarını düzenlerken servis desteği veren firmalardan ilk tepki süresi (SLA) taahhüdü alarak sözleşmelerini yapmaktadırlar. Kurumlar için arıza durumunda hangi firmanın en geç kaç saat/gün içerisinde oluşan sorunlara müdahale edileceğini bilmesi gerekmektedir. Desteği veren firmaların ilgili iş konusunda uzmanlar bulundurması da dikkat edilen diğer bir konudur.

Ortak Teknoloji olarak sağlamakta olduğumuz tüm çözümlerimiz için bakım anlaşmaları ve farklı seviyelerde destek anlaşmaları yapmaktayız. Siz de sorumlusu olduğunuz sistemlerin uzman ekiplerimiz tarafından bakım ve servis konularının takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi almak istermisiniz ?

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi veya fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Ortak Teknoloji

2007 yılından bugüne kesintisiz hizmet.

Partnerlik
  • Google Partner
  • Tanaza Partner
  • Microsoft Partner
  • Restopos Partner
Bizi takip edin